انتخاب قالب

جمعه, 22 مرداد 1395

تبلیغات سایت

 

 

 

 

اوقات شرعیبازدیدهای سایت

حاضرین در سایت

ما 31 مهمان آنلاین داریم

خبرنامه

Powered by WebGozar

آرشیو

تورهای سیاحتی داخلی

 

**جاذبه هاي توريستي و طبيعي شيراز

آرامگاه خواجو كرماني- ارگ كريم خاني- بازار وكيل- دروازه قرآن -باغ ارم- باغ عفيف آباد- پارك قلعه بندر- روستاي قلات- آبشار سبز پوشان- تفرجگاه ميان كتل- باغ دلگشا و....

آرامگاه خواجو كرماني

آرامگاه خواجو در شمال شيراز، در دامنه كوه صبوي و در ابتداي جاده شيراز - اصفهان، در تنگ الله اكبر قرار گرفته است.قبر وي مشرف بردروازه قرآن مي باشد.

آب چشمه معروف ركناباد نيز از كنار مقبره خواجو مي گذرد.كمي بالاتر از مقبره خواجو 3 غار به چشم مي خورد. يكي از آنها غاري است كه محل عبادت و رياضت زهاد و مشايخ بوده و خواجو نيز مدتي در آن جا به عبادت مشغول بوده است.غار ديگر كه در دهانه آن طاقي ضربي از نوع طاق كجاوه اي از سنگ و آجر زده شده محل قبر خواجه عمادالدين محمود، وزير معروف شاه شيخ ابواسحاق اينجو است.

در كنار اين غار نقش برجسته اي از جنگ رستم و شير ديده مي شود كه به دستور حسينعلي ميرزا فرمانفرماي فارس در سال 1218 ه.ق ساخته شده است.

دركنار آن نيز نقش برجسته ناتمامي از فتحعلي شاه قاجار و دو تن از پسرانش به چشم مي خورد. در دو طرف اين نقش برجسته دو نيم ستون به سبك ستونهاي دوره زنديه در درون كوه كار شده است.

نارنجستان قوام

باغ قوام از عمارات دوره قاجاريه شيراز است . احداث اين بنا توسط علي محمد خان قوام الملك 1267-1257 شروع شده و در حدود سال 1300 ه.ق. توسط ميرزامحمدرضا خان نوه قوام الملك اول و پدربزرگ قوام تكميل شده است. اين بنا يك بار توسط ابراهيم قوام مورد مرمت قرار گرفته است. ساختمان نارنجستان درحدود940 متر مربع در زميني به مساحت 3500 متر در دو قسمت شمالي و جنوبي بناشد، باقي مانده آن در حدود 2560 متر محوطه سازي شده. اين بنا با3085مترمساحت، در دوره قاجاريه به بيروني معروف بوده و با عمارت اندروني كه همان خانه زينت الملوك بوده و در طرف غرب آن بنا قرار گرفته كوچه اي فاصله داشته است كه توسط راه زيرزميني بدان راه مي يافتند.از ويژگي هاي اين مجموعه عمود بودن محور بيروني و اندروني آن بر يكديگر است.

اين عمارت بيروني به منظور انجام امور تجاري و نيز برگزاري تشريفات و جشنهاو استراحت و پذيرايي از ميهمانان ساخته شده است. در ورودي اصلي باغ رو به جنوب در راستاي محور اصلي بنا به يك دالان يا هشتي گشوده مي شود. سر درورودي آن داراي تزئينات آجركاري است. بر پيشاني در ورودي كتيبه اي از سنگ مرمرسرخ رنگ شامل آياتي از قرآن قرار گرفته كه در دو طرف آن ابياتي از آسوده شيرازي درباره باني باغ و تاريخ احداث آن حجاري شده است. هم چنين تاريخ سال1305 ه.ق در اين قسمت ديده مي شود. بر روي ازاره سنگي دو طرف درگاه ،نقش دو سرباز تفنگ به دست دوره قاجاريه، حجاري شده است. در ورودي از چوب ساج است كه بر روي آن منبت كاري صورت گرفته است. سقف هشتي يا دالان ورودي آجركاري و كاشي كاري به صورت ستاره و مقرنس كاري گچي شده است.در پشت دالان (رو به حياط) تصويري از سه خدمتكار كه گلاب و شراب و شربت به دست دارند، كاشي كاري شده است.

باغ های شیراز به زیبایی و طراوت مشهور است. اما چند باغ  شیراز از جمله آثار تاریخی نیز محسوب می شود. از جمله :

باغ جهان نما

باغ جهان نما در كنار دروازه قرآن كه ساختمان آن در دوره كریم خان زند مرمت و تجدید بنا شد، از تفرجگاه های شیراز است.

باغ دلگشا

باغ دلگشا كه نزدیك آرامگاه سعدی قرار دارد، در دوره تیمور از باغ های مهم و تفریحی شیراز بود. قدمت این باغ به دوره ساسانی نسبت داده شده و ساختمان موجود در آن ، متعلق به دوره قاجاریه است. این باغ در اردیبهشت – فصل چیدن بهار نارنج – بسته است.

معرفی جاذبه های طبیعی شهر شیراز

باغ عفيف آباد

باغ عفیف آباد با وسعتی حدود 127000 متر مربع از زیباترین باغ های تاریخی شیراز است. این باغ در دوره صفویه از باغ های مهم و گردشگاه پادشاهان بود. در میان این باغ كه "گلشن" نیز نامیده می شود، عمارتی دو طبقه، آب نماها و زیرزمین وجود دارد.

معرفی جاذبه های طبیعی شهر شیراز
چشمه جوشك
این چشمه در محدوده شمال غربی شیراز، در كنار روستای " قصرقمشه" قرار دارد. این چشمه بزرگ، سرچشمه رودخانه اعظم است كه باغ های تمام روستاهای مسیر خود مانند قصر قمشه ، منصورآباد و قصر دشت و ... را آبیاری می كند. مظهر چشمه جوشك و كناره های رودخانه ، گردشگاه مفرحی است.
معرفی جاذبه های طبیعی شهر شیراز

*** تورهاي زميني و هوايي شيراز

2 شب و 3 روز اقامت در هتل هاي 2-3-4-5 ستاره با صبحانه ، بليط رفت و برگشت ، ترانسفر و گشت داخل و خارج شهر

اماكن بازديدي: آرامگاه سعدي- حافظيه- نخلستان قوام-خواجه كرماني- نقش رستم- دروازه قرآن- شاه چراغ- باغ ارم- تخت جمشيد- موزه تخت جمشيد و....


** جاذبه هاي توريستي وطبيعي اصفهان

پل خواجو

پل خواجو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پل خواجو ، در شهر اصفهان و بر روی رودخانه زاینده‌رود در شرق سی وسه پل قرار دارد.این پل را پل شاهی و بابا رکن الدین و شیراز و حسن آباد هم نامیده‌اند و از بناهای شاه عباس دوم صفوی است که در سال ۱۰۶۰ هجری قمری بنا شده‌است. درازای پل ۱۳۳ متر و پهنای آن ۱۲ متر است. این پل را به نامهای دیگری نیز خوانده‌اند ولی به سبب قرار گرفتن در محله خواجو به پل خواجو بنام است.

عمارت عالي قاپو

http://vefagh.co.ir/img/tourism/264/ali-ghapoo-01.jpg

عمارت عالی قاپو به عنوان یکی ازمهمترین شاهکارها ی معماری اوائل قرن یازدهم هجری از شهرتی عالم‌گیر برخوردار است. تاریخ ساخت بنا به 1054 هـ.ق باز می گردد و بانی آن ،شاه عباس اول می باشد .
این قصر دروازه مرکزی و مدخل کلیه قصرهایی بود که در دوران صفویه در محدوده میدان نقش جهان بنا شده بودند . عالی قاپو مرکب از دوکلمه عالی و قاپو است که با هم به معنای « سر در بلند » یا « درگاه بلند» هستند. اسامی دیگر آن علی قاپو ، دولتخانه مبارکه نقش جهان و قصر دولتخانه می باشند.
عالی قاپو دارای پنج طبقه است که هر طبقه آن تزئینات ویژه‌ای دارد در طبقه همکف دو تالار وجود دارد که در آن روزگار به امور اداری و دیوانی اختصاص داشت ، در طبقه سوم ایوان بزرگی است که بر هجده ستون بلند و رفیع استوار است و در وسط این ایوان حوض زیبایی از مرمر وجود دارد .
آنچه عالی قاپو را در اعداد آثار با شکوه و بسیار نفیس قرار داده است اثر هنرمند معروف عصر صفوی رضا عباسی یعنی گچبریهای آخرین طبقه است که تالار آن به اتاق موسیقی یا اتاق صوت نیز معروف است .
در این قسمت از کاخ شکل انواع جام و صراحی در دیوار تعبییه شده است که این اشکال علاوه بر نمایش زیبایی و خلاقیت و ابتکار هنرمندان گچکار برای این بوده است که انعکاس حاصل از نغمه‌ها ی نوازندگان به وسیله این اشکال گرفته شود و صداها طبیعی و بدون انعکاس صوت به گوش برسند .
به طورکلی بنای عالی قاپو به عنوان یک بنای تشریفاتی خوش ساخت و زیبا دستاورد دیگری از هنر معماری دوران صفویه است.

غار فريدون

در 18 كيلومتري باختري پيكان در كوههاي آن منطقه غاري وجود دارد كه مردم به آن غار فريدون مي گويند و روزگاري فريدون پيشدادي از دست ضحاك بيدادگر دركوهها پنهان بوده و چندگاهي نيز در اين غار زندگي ميكرده است. در درون غار تونلي به دست مردمان باستان كنده شده كه با ابزارهاي امروزي نيز كندن آن دشوار

است رفت و آمد به درون اين غار بدون طناب و ابزار كوهنوردي دشوار است و كساني كه ميخواهند از غار بازديد كنند بايستي وسايل و ابزار كوهنوردي به همراه داشته باشند.

غار يخ

اين غاردر ارتفاع 3850متري كوه دنا مابين دو قله معروف به نامهاي قدوس و بيژن واقع شده است و يكي از غارهاي ديدني ايران است اين غار به وسيله كوهنوردان فارس در مرداد 1346 كشف گرديده است. درون غار ستوني از يخ به ارتفاع 80 متر و قطر 14 متر ديده شده است و در انتهاي غار درياچه زيبايي مملو ازقطعات يخ شناور مشاهده گرديده كه بسيار جالب است. بازديد از اين غار احتياج به وسايل فني دارد و بدون طناب ورود به اين غار غير ممكن است.

غار شاه قنداب

اين غار در 45 كيلومتري آباده و 35 كيلومتري رامشه در كوههاي باختري آن قرار داردو يكي از غارهاي جالب و ديدني ميباشد به ويژه آنكه در انتهاي آب سه ستون

بسيار زيبا كه از استالاكميت تشكيل شده چندين برابر به زيبايي اين غار ميافزايد. درون غار حوضچه هاي آب فراواني ديده ميشود. طول غار در حدود 67 متراست و اين غاري است كه پايان آن تاريك و ناپيداست.

غار پلنگ

اين غار در 12 كيلومتري كمه از بخش سميرم و در جنوب شهرضا واقع است. طول غار 95 متر است و در انتهاي آن پلنگ عظيم الجثه هايي ديده ميشود.

 

*** تورهاي زميني و هوايي اصفهان

2 شب و 3 روز اقامت در هتل هاي 2-3-4-5 ستاره با صبحانه ، بليط رفت و برگشت ، ترانسفر ، 14 گشت روزاول ودوم

گشت ها: ميدان نقش جهان- مسجد شيخ لطف اله- مسجد امام- عالي قاپو- چهلستون- عمارت هشت بهشت- بازار اصفهان- موزه كليساي وانك و....


**جاذبه هاي توريستي كيش

ساحل كيش- شهرزيرزميني كاريز- شهر باستاني حريره- كشتي يوناني- روستاي باغو- اسكله تفريحي- مسير ويژه دوچرخه سواري- درخت لور- پارك دلفين ها- آكواريوم ،حيات در دريا- باغ وحش ،پارك آهوان- آب انبار سنتي- غروب جزيره و....

شهر زیر زمینی کاریز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قنات کیش بیش از 2500 سال قدمت دارد و از آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را تامین می کرده ولی اکنون به یک شهر زیر زمینی شگفت انگیز بدل شده که بیش از 10000 متر مربع وسعت دارد.
کارگزاران با تجربه آن زحمت تمام طراحی های آن را کشیده و می کوشند تا در پروژه بازسازی قنات کیش که اکنون کاریز کیش خوانده می شود ضمن حفظ بافت تاریخی آن کاربری های جدیدی از این شهر زیر زمینی بدست آورند . شهر زیر زمینی کاریز در فاز یک خود به قسمتهای زیر تقسیم و قابل بهره برداری خواهد بود.
غرفه های صنایع دستی ایران و جهان، رستوران سنتی و جدید، موزه سالن آمفی تئاتر سالن کنفرانس، گالری های هنری. شهر کاریز در عمق 16 متری زیر زمین قرار دارد. سقف آن هشت متر ارتفاع و بیشتر سقف آن مملو از سنگواره، صدف و مرجانهایی است که با نظر کارشناسی 270 تا 570 میلیون سال قدمت دارد و تک تک آن شناسایی و دارای شناسنامه رسمی است. کارگزاران شهر زیر زمینی بر این باورند که دو ویژگی کاریز را در فهرست ابنیه جهانی در خواهد آورد.
اول اینکه کاریز در دل تنها جزیره مرجانی دنیا واقع است. دوم آنکه تنها بنایی است که سقف مملو از صدفها و مرجانهای طبیعی است. صدفها و مرجانهایی که برای بازدید آنها دو راه وجود داشته ، بازدید از موزه های طبیعی یا غواصی در آبهای آزاد و اکنون کاریز فصلی جدید و استثنایی در پیش روی تمامی دوستداران طبیعت گشوده که بی واسطه خواهند توانست از بزرگترین مجموعه مرجانی بازدید کنند.
در خاتمه گفتنی است که خاکهای برداشت شده از کاریز دارای خواص درمانی زیادی است که در " گل درمانی " استفاده های فراوان خواهد داشت. این امر همراه با خدمات گوناگونی همچون تاسیس مراکز اقامتی ، تجاری و تفریحی در زمینی معادل 60000متر مربع در روی زمین کاریز احداث خواهد گردید. زمین سطحی کاریز به پارک وسیعی بدل خواهد شد که دارای دو تپه مرتفع خواهد بود. این پله ها از خاکهای برداشت شده زیر زمین ساخته شده
و به چشم انداز بی نظیر جزیره کیش بدل خواهد شد.

غروب جزیره

جاذبه های جزیره كیش

غروب آفتاب در این منطقه واقعا دیدنی است و طوری است كه كشتی یونانی درست در مقابل آفتاب قرار می‌گیرد و خورشید دراواخر وقت به صورت قرص ماه تمام در می‌آید و به نظر می‌رسد كه در پشت كشتی یونانی فرو می‌رود.

تماشای خورشید كه به آهستگی درپشت این كشتی یونانی در آبهای نیلگون خلیج فارس غروب می كند خاطره ای فراموش نشدنی و جاویدان است.

کشتى یونانى

جاذبه های جزیره كیش

کشتى یونانى جاذبه توریستى دیگرى از جزیره کیش است . در یک روز گرم تابستان ، چهارم مرداد سال هزار سیصد و چهل و پنج هجرى شمسى ، بومیان جزیره کیش کشتى عظیمى را دیدند که در سال هزار و سیصد و بیست و دو شمسى توسط شرکت ویلیم همیلتون با هفت هزار و شصت و یک تن وزن و صد وسى و شش متر طول در بندر گلاسکو ساخته شده بود . تماشاى غروب خورشید در پشت " کشتى یونانى " فراموش نشدنى است.