انتخاب قالب

جمعه, 22 مرداد 1395

تبلیغات سایت

 

 

 

 

اوقات شرعیبازدیدهای سایت

حاضرین در سایت

ما 24 مهمان آنلاین داریم

خبرنامه

Powered by WebGozar

آرشیو

تورهای سیاحتی خارجی


** جاذبه های توريستی استانبول


ترکیه را باید از استانبول آغاز کرد. این شهر هزاران سال است که تاریخی قدیمی را در خود نهفته دارد. امپراتوری عثمانی و پیش از آن روم شرقی دو دوره تاریخی مهم هستند که استانبول را از نظر امکان گردشگری غنا بخشیده اند.  شهر استانبول از نظر گردشگری بیشترین جاذبه ها را دارد که شامل موزه کاخ توپ کاپی سرای ، مسجد و موزه ایاصوفیه ، موزه جنگ استقلال ، موزه جمهوریت می شود اما غیر از مسجد ایاصوفیه که یکی از معروف ترین مساجد دنیا است مسجد فاتح ، مسجد رستم پاشا ، مسجد سلیمانیه ،  مسجد آبی یا رستم پاشا را نیز باید به مساجد دیدنی استانبول اضافه کرد. علاوه بر این ها  موزه هنرهای اسلامی ، کاخ دولما باغچه را نیز به فهرست دیدنی های استانبول افرود.

 

مسجد سلطان احمد - مسجد کبود (Blue Mosque)

مسجد سلطان احمد بین سال های 1603 تا 1616 توسط معمار Sedefkar Mehmet Ağa در زمان حکومت سلطان احمد ساخته شده. در بسیاری از مساجد دیگر، آرامگاه بنیانگذار آن نیز در آنجا قرار دارد و یا از آن به عنوان مدرسه یا خانقاه استفاده می گردد، در صورتیکه از این مکان همچنان به عنوان مسجد استفاده می شود و تبدیل به یکی از جاذبه های توریستی استانبول نیز شده است.

کاخ موزه Topkapi

کاخ Topkapi( توپ كاپي) در حدود 400 سال (از 624 سال سلطنت) محل اقامت رسمی سلاطین دولت عثمانی بوده است. این کاخ که زمانی محل برنامه ریزی زمام امور دولتی و تفریحات سلطنتی بوده در حال حاضر یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی شهر استانبول است که حاوی مقدس ترین اثار جهان اسلام مانند ردا و شمشیر حضرت محمد (ص) می باشد.

کاخ موزه Dolmabahce

در حقیقت کاخ زیبای Dolmabahce بنای عظیمی است که طرح اصلی آن برگرفته از یک خانه سنتی در ترکیه است که در مقیاس بزرگترو به سبک معماری دوره رنسانس و توسط Abdul Mecid در بین سال های 1843 تا 1856 و در زمان سلطنت سی و یکمین سلطان امپراطوری عثمانی، سلطان Abdulmecit یکم، ساخته شده است.

مسجد ایا صوفیه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مسجد ایا صوفیه یکی از معروف ترین و دیدنی ترین بناهای موجود در ترکیه و شهر استانبول است.در حقیقت از سال 360 تا 1453 میلادی، قصر سلطنتی سابق آیین ارتدکس دین مسیحیت بود. اما در تاریخ 29 می سال 1453 تا سال 1931 مسلمانان از آن به عنوان مسجد استفاده می کردند. البته این تغییر کاربری برای همیشه باقی نماند.

كاخ دولما باغچه

کاخ دولما باغچه که در زبان ترکی به سرای دولما باغچه شهرت دارد یکی از دیدنی های شهر استانبول است. مسجدی به همین نام یعنی مسجد دولما باغچه نیز در همین قسمت قرار دارد. کاخ دولما باغچه در بخش اروپایی شهر استانبول و کنار تنگه بسفر قرار دارد. این کاخ در واخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم میلادی مرکزی برای امور اداری امپراتوری عثمانی مورد استفاده قرار می گرفته است. بر اساس مستندان تاریخی قسمت بیرونی کاخ دولما باغچه توسط سلطان عبدالحمید اول پادشاه عثمانی ساخته شده است. تاریخ ساخت کاخ دولما باغچه به قرن 19 میلادی باز می گردد. این کاخ در حدود 45 هزار متر مربع مساخت دارد. مساحتی که این کاخ دولما باغچه در آن ساخته شده است در حدود 110 هزار متر مربع است.  یکی از زیبایی های خیره کننده کاخ دولما باغچه وجود سالنی بزرگ است. این سالن که بیش از 50 ستون دارد دارای چلچراغی است که در حدود 5.5 تن وزن دارد و در حدود 750 لامپ در آن کارگذاری شده است. این چلچراغ توسط ملکه ویکتوریا به ترکیه اهدا شده است.

 

**جاذبه هاي توريستي دبي

 

 

پارک ساحلی جمیرا

http://pardistour.com/pic/1321948804_.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://pardistour.com/pic/1321925693_.jpg

ساحل طولانی این پارک بسیار تمیز می باشد. در کنار ساحل و درامتداد آن درختان نخل بی شماری قرار دارد که سایه سار زیبایی برای شناگران و سایر بازدیدکنندگان از این پارک فراهم نموده است.
اين پارک با وسعتی در حدود 12 هکتار در خيابان ساحلی جميرا واقع گرديده است. اين پارک بسيار محبوب می باشد. دريای لاجوردی،درختان نخل، يک ساحل طويل و باريک، باغ ها و چمنزارهای زيبا ووسيع، محيط دلپذيری را برای سکنه و گردشگران بوجود آورده است.

 

سرزمین عجایب


يک ماجراجويی فراموش نشدنی در پيشرفته ترين پارک آبی دنيا در انتظار شماست. اين پارک با مساحتی حدود 5 هکتار مابين هتل مشهور برج العرب و هتل ساحلی جميرا قرار دارد. پارک آبی وايلد وادی به شکلی طراحی گرديده تا ساعتهای مديدی از لذت و هيجان را به جستجوگران هيجان و همچنين خانواده ها تقديم نمايد. با بيش از 23 نوع وسيله تفريحی و سرگرمی آبی که بيشتر آنها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند و لذا بازديد کنندگان قادر خواهند بود تا بصورت پيوسته از حرکت بر روی آب در طول اين مراحل لذت ببرند. طراحی هنرمندانه وسيله ها شامل هشت سرسره آبی انفجاری و دو بخش موج سواری در اين پارک، هيجان فوق العاده ای را برای تمامی سنين به همراه می آورد.

شما می توانيد حالت بی وزنی را در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت 80 کيلومتر در ساعت بدون ديدن کوچکترين آسيبی تجربه نماييد. اين سرسره بلندترين و پر سرعترين سرسره دنيا (بغير از آمريکای شمالی) می باشد که يک سقوط نفس گير 33 متری همراه با يک آبشار به عمق وادی را برای شما خلق می نمايد. اين پارک بر اساس افسانه قديمی سندباد طراحی گرديده است. نوع طراحی و توجه به جزئيات مانند خلق شخصيت های کارتونی برای کمک کردن به ساختار موضوع باعث گرديده تا اين پارک آبی، جايزه بهترين طراحی و ارائه پارک های آبی را از طرف انجمن نوآوری در ساخت پارک های آبی، به خود اختصاص دهد.

همه چيز برای تفريح و هيجان مهياست. از پرتاب شدن توسط يک شاتل با سرعت 130 کيلومتر در ساعت به ارتفاع 64 متری در عرض 2.5 ثانيه گرفته تا يک شترسواری در محوطه پارک...
زمانی که از پل قرهود در نزديکی پارک کنار خور عبور می کنيد، متوجه سقف هايی رنگارنگ و درخشان خواهيد شد. اينجا سرزمين عجايب است. يکی از منحصر بفردترين پارک های سرگرمی در منطقه خاورميانه.
اين پارک از سه بخش تشکيل گرديده است: خيابان اصلی، پارک سرگرمی ها و پارک آبی (SplashLand) که در هر بخش سرگرمی ها و تفريحات مختلفی ارائه می گردد. تعداد بسيار زيادی از دستگاه ها و ماشينها و وسايل بازی (چه در داخل سالن و چه در فضای باز) تمامی سنين را به هيجان وا مي دارد. و در کناراينها می توانيد از ساير امکانات اين پارک مانند استخرها، فروشگاه های عرضه مواد غذايی و نوشيدنی و غيره استفاده نماييد.

برج Capital Gate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برج capital gate در ابوظبی با داشتن 35 طبقه و 18 درجه خمیدگی در حال ساخت میباشد که پیش بینی می شود نامش در رکورد های گینس به ثبت برسد

این ساختمان دارای 728 پنل شیشه ای می باشد و نمایی زیبا و انحنا داربه همراه دارد.

برای اینکه این ساختمان در برابر نیرو های جاذبه و زلزله دوام بیاورد دارای ریشه ای سی متری در خاک میباشد.

 

 

 

 

 

 

 


--------------------------------------

آدرس : پاکدشت - بلوار شمالی شهید قمی - نبش جماران 3 - پلاک 110

تلفن : 3031001-0292

تلفکس : 3047181-0292

سامانه پاسخگو پيام كوتاه : 300084151117